Poniedziałek 23 października 2017 | Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii
08:28 18:29

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

MKS ZAGŁĘBIE LUBIN - MMTS KWIDZYN 29:33 (12:17)

Kwidzyniacy to dla Zagłębia Lubin rywal bardzo niewygodny. MMTS wygrał przed niedzielną potyczką pięć ostatnich meczów z Zagłębiem, a miedziowi na triumf z naszym zespołem czekają od października 2014 roku i... jeszcze trochę poczekają. Tym razem lubinianie przegrali u siebie 29:33 w 4 kolejce PGNiG Superligi.

Gospodarze przystępowali do meczu z MMTS-em z dwoma zwycięstwami. Lubinianie pokonali KPR Legionowo i MKS Kalisz, ale podobnie jak kwidzyniacy zanotowali przegraną w Kielcach. Zatem można było się spodziewać zaciętych zawodów, ponieważ zespół z Pomorza legitymował się gorszymi zdobyczami punktowymi. To była teoria, bo w praktyce goście nie dali miedziowcom żadnej nadziei na dobry wynik.

Co prawda po kwadransie gry miejscowi mogli się jeszcze łudzić, że przerwą złą passę potyczek z kwidzyniakami. Na tablicy wyników mieliśmy wtedy remis (7:7). Trzy minuty później przeciwnik odskoczył na trzy bramki (m.in. za sprawą dwóch trafień Marka Szpery) i właściwie do końca meczu nie oddali już zasłużonego prowadzenia. W tym okresie gry warta odnotowania była bezpośrednia czerwona kartka, którą otrzymał już w 9 minucie Michał Peret za uderzenie przeciwnika łokciem w twarz podczas walki o piłkę. Na szczęście dobrze spisywał się między słupkami Bartosz Dudek. Gospodarze przegrywali do przerwy 12:17.

Początek drugiej połowy zapowiadał, że nie będzie już żadnych emocji. Jednak lubinianie zbliżyli się do MMTS-u. Na 12 minut przed końcową syreną na tablicy mieliśmy wynik 23:25. Na szczęście dwa kolejne trafienia zaliczył Andrzej Kryński i znów mieliśmy bezpieczny dystans czterech trafień. Nie trwało to za długo, bo w 57 minucie gospodarze przegrywali zaledwie 28:29. Wtedy górę wzięło doświadczenie i trzy bramki zdobył Paweł Genda, który ostatecznie przypieczętował zwycięstwo naszej drużyny. Tak więc, MMTS zainkasował cenne cztery punkty i awansował na trzecią lokatę w Grupie Granatowej.

MKS Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 29:33 (12:17)

Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 5, Przysiek 5, Kużdeba 1, Mrozowicz 3, Pawlaczyk 2, Gębala, Szymyślik , Czuwara 3, Pietruszko 1, Jaszka 2, Moryto 4, Mollino 3.