Poniedziałek 21 sierpnia 2017 | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii
06:34 20:59

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

PUCHAR DLA MMTS-U

W dniach 4-5 sierpnia w kwidzyńskiej hali rozegrany został Turniej o Puchar Prezesa MMTS. Oprócz gospodarzy wzięli w nim udział drużyny Wybrzeża Gdańsk, Spójni Gdynia oraz Chrobrego Głogów.

Turniej rozegrany został systemem - półfinały oraz finał i mecz o 3 miejsce. W pierwszym półfinale, który był rywalizacją zespołów z trójmiasta górą było Wybrzeże, które triumfowało 31:24. W drugim miejscowi mierzyli się z Chrobrym i zaczęli od prowadzenia 5:0. Z czasem jednak gra się wyrównała i do przerwy na tablicy wyników mieliśmy remis 16:16. Po przerwie MMTS odskoczył na 2-3 bramki przewagi i kontrolował przebieg spotkania - ostatecznie triumfując 31:27.

W drugim dniu najpierw rozegrany został mecz o 3 miejsce, w którym to Chrobry Głogów pokonał Spójnię Gdynia 34:29. W klubie z Dolnego Śląska wystąpił w obu meczach do niedawna zawodnik MMTS-u - Tomasz Klinger. W finale kwidzyniacy ponownie zaczęli od wysokiego prowadzenia. Na tablicy wyników był już wynik 12:4. Gdańszczanie wzięli się jednak za odrabianie start i do przerwy przegrywali już tylko 14:16. Po zmianie stron gospodarze ponownie zyskali kilka bramek przewagi, lecz z czasem ponownie rywale zaczęli doganiać wynik. W końcówce MMTS prowadził zaledwie 30:29, ale udało mu się dowieźć prowadzenie do końca (32:29).

Trener Maciej Mroczkowski w obu spotkaniach skorzystał z całej dostępnej kadry za wyjątkiem Alana Guziewicza, który jest na zgrupowaniu kadry młodzieżowej. Swoje szanse dostali też młodzi: Jakub Żurawski, Mateusz Kosmala, Łukasz Orlich i Patryk Grzenkowicz. Grali także pozyskani przed sezonem: Ignacy Bąk, Andrzej Kryński i Ryszard Landzwojczak.

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 31:27 (16:16)

Dudek, Szczecina, Żurawski - Genda 6, Peret 4, Szpera 4, Kosmala 3, Potoczny 3, Bąk 2, Grzenkowicz 2, Janikowski 2, Nogowski 2, Landzwojczak 1, Ossowski 1, Szczepański 1, Kryński, Pilitowski, Rosiak.

MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 32:29 (16:14)

Dudek, Żurawski, Szczecina - Bąk 4, Krieger 4, Landzwojczak 4, Nogowski 4, Genda 3, Janikowski 3, Orlich 3, Potoczny 3, Kryński 2, Szpera 2, Grzenkowicz, Ossowski, Peret, Pilitowski.

Autor: Jarosław Kowalski | Poniedziałek 7 sierpnia 2017 | 000 162