Niedziela 24 września 2017 | Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
07:34 19:37

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

MMTS KWIDZYN - VIVE TAURON KIELCE 19:24 (11:12)

Był to bardzo dziwny mecz. Szczególnie w swoich pierwszych 20 minutach, kiedy to kwidzyniakom wychodziło prawie wszystko a goście robili błąd za błędem. Trudno sobie wyobrazić co by się stało, gdyby w tym czasie Mateusz Seroka wykorzystał wszystkie nadarzające się okazje do zdobycia bramek. Faktem pozostaje, że Vive jeszcze przed zejściem do szatni odrobiło wszystkie straty a w drugiej połowie gospodarze razili brakiem skuteczności i zdobyli zaledwie jedną bramkę w ciągu 15 minut.

W sumie można przyznać, że ostateczny wynik i tak był lepszy od gry naszych szczypiornistów. Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pokonali w pierwszym półfinale PGNiG Superligi MMTS Kwidzyn 29:19. Pojedynek w Kwidzynie rozpoczął się fenomenalnie, bo od prowadzenia gospodarzy 5:1. Rewelacyjnie między słupkami spisywał się Krzysztof Szczecina. Zapachniało sensacją, ale trener gości zdenerwowany postawą Urosa Zormana natychmiast posadził Słoweńca na ławkę. Mistrz Polski długo odrabiał straty, ale już po golu Karola Bieleckiego w 27 min. wyszedł na prowadzenie (10:11) i taką dowiózł do końca pierwszej połowy (11:12).
To jednak co się wydarzyło w drugiej odsłonie wystarczyło do prowadzenia spokojnej gry przez utytułowanego rywala kwidzyniaków. W 38 min. po golu Deana Bombaca kielczanie wygrywali już sześcioma trafieniami (12:18). Naszym szczypiornistom nic nie wychodziło, ani rzuty karne, ani gra w przewadze. Zdobyliśmy przez kwadrans zaledwie jedną bramkę. Na szczęście Paweł Kiepulski zaliczył kilka udanych interwencji i to pomogło w złapaniu drugiego oddechu. Na 5 minut przed końcem Vive nadal utrzymywało 5-6 bramek przewagi. Ostatecznie pierwszy półfinałowy mecz zawodnicy z Kielc wygrali 24:19.

Rewanż odbędzie się 16 maja, o godzinie 18.30 w Hali Legionów.

MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 19:24 (11:12)

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski - Genda 2, Janikowski 3, Klinger, Krieger 1, Nogowski 4, Ossowski, Peret 4, Potoczny 2/2, Rosiak, Seroka 1, Szczepański, Szpera 2.