Niedziela 24 września 2017 | Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
07:34 19:37

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

PO ŻAGANIU KWIDZYN

Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego reprezentujący też ADVENTURE TEAM rozpoczęli rywalizację o tytuły Mistrzostw Polski w cross-country. Zawody I i II rundy Mistrzostw Polski rozegrane zostały w dniach 22 i 23 kwietnia na terenie poligonu w Żaganiu.

Przelotne opady deszczu i śniegu przy silnym wietrze oraz przenikliwy ziąb nie pomagały zawodnikom w sportowej rywalizacji. Sportowcy ścigali się przez ponad 90 minut pokonując kolejne okrążenia 10-cio kilometrowej trasy.

- Nasi zawodnicy zdominowali klubową rywalizację. W klasie Junior dwudniową konfrontację rozstrzygnął na swoją korzyść Kacper Baklarz, który po sobotnich startach zajmował drugie miejsce. Natomiast bardzo dobra jazda w niedzielę pozwoliła mu pokonać rywali i stanąć na najwyższym stopniu podium – relacjonuje Tadeusz Ulenberg, prezes Kwidzyńskiego Klubu Motorowego.

Kamil Kozłowski zajął w tej samej klasie odpowiednio 7 i 6 miejsce. Dawid Mordasiewicz w klasie S-1 po sobotnich kłopotach technicznych z motocyklem zajął piąte miejsce. Natomiast drugiego dnia było już dużo lepiej i ukończył wyścig na trzecim miejscu. Inny nasz zawodnik w tej kategorii - Krzysztof Stopa, debiutujący w Mistrzostwach Polski uplasował się na siódmej pozycji. W klasie S-2 kwidzyński klub reprezentowali Sylwester Jędrzejczyk oraz Leszek Drogosz.

- Sylwek w ostatnim okrążeniu po niesamowitym pościgu wyprzedził kolegę klubowego Leszka i tym samym zajął pierwsze miejsce – podkreśla prezes kwidzyńskiego klubu. - Natomiast Roman Ulenberg w tej rywalizacji zdobył czwarte miejsce. Następnego dnia kolejność na mecie była odwrotna. Wygrał Leszek Drogosz, Sylwester Jędrzejczyk był drugi a Roman Ulenberg zajął piąte miejsce.

Debiutujący w Pucharze Polski cross-country w klasie S-2 Łukasz Lasota ukończył dwudniowe starty na dalszym miejscu,lecz zawodnikowi należą się słowa uznania za waleczność w trudnych warunkach i na tak wymagającej trasie.

Warto zwrócić uwagę, że wszyscy nasi zawodnicy startowali na motocyklach marki Husqvarna. Do kolejnych zawodów cross-country, które odbędą się 13 i 14 maja w naszym mieście, kwidzyński klub przystąpi z dużą przewagą punktową w klasyfikacji klubowej. Jako gospodarze powinni również indywidualnie dominować w poszczególnych wyścigach - zdobywając kolejne punkty do Mistrzostw Polski.

Autor: sam | Wtorek 9 maja 2017 | 000 1534