Czwartek 15 listopada 2018 | Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii
4ms
08:11 16:46

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

KPR RC LEGIONOWO – MMTS KWIDZYN 21:29 (7:17)

Nasi piłkarze nie ukrywali, że jadą do Legionowa po pełną pulę punktową. Zapewnienia poczynione podczas ostatniej konferencji prasowej MMTS-u znalazły pełne potwierdzenie w rzeczywistości. Kwidzynicy znów zaprezentowali się z jak najlepszej strony i dosłownie wypunktowali gospodarzy.

Goście przez cały mecz dominowali na parkiecie. Prowadzili zdecydowanie od początku do końca meczu i nikt nie miał złudzeń, kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji. Na tablicy świetlnej mieliśmy w krótkim czasie wynik 0:4 a w 19 min. po trafieniu Michała Potocznego było 5:11. MMTS kontrolował przebieg spotkania – ze znakomicie ustawioną linią obrony i umiejętnym wykorzystywaniem każdej nadarzającej się okazji do kontrataku. KPR nie potrafił w tym dniu dorównać kwidzyniakom, którzy rozpędzeni nie zważali na nic (nawet awaria tablicy nie wybiła ich z właściwego rytmu). Goście z każdą minutą powiększali przewagę. W ataku gospodarze nie mieli żadnego pomysłu na sensowne rozegranie piłki. Przez naszą linię obrony nie potrafił przejść Witalij Titow a pozostałych skutecznie odcinano od podań. Końcowy wynik byłby jeszcze bardziej okazały, gdyby nie kilka udanych interwencji bramkarza miejscowych.

Po przerwie sędziowie musieli mierzyć czas ręcznie, który i tak upływał na korzyść MMTS-u. Mieliśmy powtórkę pierwszyznach 30 minut, ale już z wykorzystaniem zmienników po naszej stronie. Jedynym zdarzeniem wartym odnotowania było pokazanie Tomaszowi Klingerowi czerwonej kartki, a po chwili niebieskiej. Powodem był jego faul na Damianie Sulińskim podczas przeprowadzanego przez niego kontrataku na prawym skrzydle. Otrzymanie takiej kary skutkuje wykluczeniem co najmniej z jednego ligowego meczu. Sam przepis o dodatkowej karze dla zawodników obowiązuje od 1 lipca 2016 r. Sędziowie mogą ją pokazać za bardzo brutalne zagranie lub niesportowe zachowanie. Poza tym jednym nieprzyjemnym momentem możemy być zadowoleni z postawy całej drużyny, ze szczególnym wyróżnieniem Mateusza Seroki.

KPR RC Legionowo – MMTS Kwidzyn 21:29 (7:17)

KPR RC Legionowo: Krekora – Titow – 6, Prątnicki – 4, Kasprzak – 4, Gumiński – 4, Ciok – 2, Suliński – 1, Pribanić,  Ignasiak, Brinovec, Gawęcki.

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski – Seroka – 9,  Potoczny – 5, Nogowski – 4, Genda – 3, Szczepański – 2, Ossowski – 2, Peret – 1, Szpera – 1, Klinger – 1, Rosiak – 1, Janikowski, Nawrocki, Krieger.

Autor: oprac. eska | Poniedziałek 13 lutego 2017 | 000 3179