Poniedziałek 22 października 2018 | Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
14ms
08:25 18:31

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

MTS KWIDZYN - AWFIS ŁĄCZPOL GDAŃSK 26:33 (16:14)

We wtorek, 24 stycznie piłkarki ręczne MTS-u podejmowały w ramach 1/8 Pucharu Polski AZS AWFiS Łączpol Gdańsk. Mecz pomimo porażki miejscowych przyniósł sporo emocji.

Początek spotkania był bardzo dobry w wykonaniu gospodyń. Po trzech minut gry wyszły na prowadzenie 2:0 (po fantastycznym rzucie Malwiny Hartman). W 9 minucie udało się im powiększyć prowadzenie do trzech goli (6:3) za sprawą bramki z lewego skrzydła Amelii Zawalich. Kwidzynianki przewagę utrzymywały jeszcze przez kolejnych dziesięć minut. Wtedy to przyjezdne wyrównały na 9:9 a kilka akcji później, za sprawą grającej w AZS-ie wychowanki MTS-u Adrianny Górnej, gdańszczanki prowadziły 11:10.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do kwidzynianek, które uzyskały dwa gole przewagi do przerwy. Wynik na 16:14 ustaliła rzutem przez całe boisko do pustej bramki golkiperka MTS-u Aleksandra Bielak.

Początek drugiej odsłony to pojedynek gol za gol. Taki stan rzeczy trwał do 42 minuty, kiedy to przyjezdne rzuciły trzy gole z rzędu i doprowadziły do wyniku 21:21. Kwidzynianki odpowiedziały na to trafieniami Gędłek i Wicik, ale potem mieliśmy kolejne trzy z rzędu gole AZS-u. Wyrównana walka trwała do 48 minuty. Wtedy to ze środka rozegrania trafiła Hartman i mieliśmy na tablicy wyników 25:25. Potem zaczął się koncert gry w ataku przyjezdnych a zupełnie nic nie wychodziło po stronie MTS-u. W efekcie siedem goli z rzędu gdańszczanek i zaskakująco wysokie prowadzenie z perspektywy przebiegu całego spotkania 33:25. Ostatnią bramkę meczu zdobyła po kontrze Alicja Pękala.

MTS Kwidzyn - AWFiS Łączpol Gdańsk 26:33 (16:14)

MTS: Bielak 1, Kłos - Pękala 7, Gędłek 5, Hartman 4, Zawalich 4, Wąsik 2, Szynkaruk 1, Wicik 1, Grabowska, Chmara, Grulkowska, Heromińska