Poniedziałek 18 lutego 2019 | Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
14ms
07:56 17:59

Sport > Szkolny

PŁYWACKI KONIEC ROKU 2016

W ogólnopolskich zawodach pływackich pn. „Nadzieje Olimpijskie”, które odbyły się w Brodnicy nasze miasto reprezentowali uczniowie klas sportowych 4E i 5E o profilu pływackim, ze Szkoły Podstawowej nr 6. Natomiast w zawodach w Lęborku wystartowała czwórka zawodników MTS Kwidzyn.

Na starcie zawodów pływackich w Brodnicy, w dniu 26 listopada stanęło 319 zawodników (z 21 klubów z Grudziądza, Mławy, Włocławka, Torunia, Bydgoszczy, Koszalina, Wąbrzeźna, Osielska, Rypina, Starogardu Gdańskiego, Ciechocinka i Kwidzyna). Nasze miasto reprezentowali uczniowie z „szóstki”, z klas sportowych 4E i 5E o profilu pływackim. Był to ich pierwszy start w zawodach tej rangi i jednocześnie odniesione pierwsze sukcesy. Młodzi pływacy zdobyli 6 medali (2 srebrne i 4 brązowe), 7 razy otarli się o podium - zajmując 4 miejsca oraz 6 razy meldowali się na pozycjach 5-6.

Medale zdobyli: Bartek Mazerant (trzeci na 50 metrów stylem dowolnym), Jakub Hejna (drugi na 50 metrów stylem grzbietowym), Karol Wasiewski (trzeci na 50 metrów stylem grzbietowym), Piotr Antos (drugi na 50 metrów stylem klasycznym), Jakub Wójcik (trzeci na 50 metrów stylem klasycznym), Agnieszka Żak (trzecia na 50 metrów stylem grzbietowym).

Miejsca 4-6 zajęli: Bartek Mazerant, Jakub Hejna, Lena Szachmytowska, Dominika Markowicz, Agnieszka Żak, Alicja Komorowska, Łukasz Ernestowicz, Martyna Grzybińska, Nikola Iljin i Kinga Babalska.

- Byłem pełen obaw przed pierwszymi zawodami, ale moi podopieczni z klas sportowych pokazali się z jak najlepszej strony. Były nerwy, trema i stres, ale przede wszystkim była wspaniała atmosfera, gorący doping i trzymanie kciuków za kolegów. Cieszy mnie, że uczniowie klasy czwartej i piątej potrafili wspólnie się wspierać i wzajemnie dopingować. To nawet ważniejsze niż same wyniki. Myślę, że praca z dziećmi z „szóstki” idzie w dobrym kierunku i już niedługo będzie o nich głośno – podkreśla trener Artur Szachmytowski. - Gratulacje należą się wszystkim moim wychowankom, zarówno tym, którzy zdobyli medale, jak i tym, którzy poprawili swoje rekordy życiowe.

Również 26 listopada odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie w Lęborku. Na starcie stanęło 564 zawodników z 16 klubów (Malbork, Gdańsk, Słupsk, Sopot, Lębork, Starogard Gdański, Gdynia, Kartuzy, Konin, Kwidzyn). Nasze miasto reprezentowały cztery zawodniczki MTS Kwidzyn, które zdobyły trzy medale. Złoty - Zuzia Żemojtel oraz brązowe - Martyna Mierzejewska i Oliwia Wichowska. Tuż za podium uplasowała się Ola Gadzińska.

- Również te starty uważam za bardzo udane. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a moje zawodniczki zostały zauważone. Mam nadzieję, że dobre wyniki zmotywują je do jeszcze cięższej pracy, co zaowocuje lepszymi wynikami – podsumował trener Szachmytowski.

Autor: oprac. eska | Poniedziałek 9 stycznia 2017 | 000 6850