Środa 15 lipca 2020 | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

ZNAJDŹ SWOJE MIEJSCE W SZEREGU

Marek

Sporo czasu minęło od wyborów, a ja jako podobno największy przegrany tych ostatnich wyborów wciąż otrzymuję kuksańce od anonimowej gawiedzi internetowej. Wszyscy jednak zapominają, albo udają, że nie pamiętają, o pewnej oczywistej oczywistości. Jeszcze nigdy w Kwidzynie nie udało się wprowadzić żadnemu niezależnemu komitetowi swojego przedstawiciela do rady miejskiej, poza... no właśnie - Kwidzyniakami - i to dwukrotnie (przy dwóch podejściach). Zwrócę jeszcze raz uwagę, że wynik 10-procentowy dla każdej innej pospolitej formacji może być jedynie szczytem marzeń. Jaki wniosek z tego: dla niektórych porażka, a dla innych wciąż marzenie.

Wrócę jednak do tych epitetów, które przeważnie sączą się z jednego komputera i „rozwalają moją psychę”, gdyby nie... małe światełko w tunelu. Otóż czasami z tej samej strony wysłany jest apel do mnie, coś na kształt: „panie redaktorze, co pan myśli na ten temat, czy pan to poruszy w swojej gazecie?”. Hitem stał się art. 25a ustawy o samorządzie gminnym, który literalnie zabrania głosowania radnym na siebie i to w niektórych przypadkach. I okazuje się, że ta „dziennikarska miernota” ma to wyłuszczyć, załatwić oraz wysłać do więzienia sprawców tak niegodziwego czynu. A ja sobie myślę, iż są inne uprawnione podmioty, które bez żadnych kłopotów proceduralnych i w miarę skutecznie mogą tę misję zrealizować. Wszak czterech radnych jednej opcji, jeżeli nawet w czasie sesji nie zauważyli takiego głosowania (?!), to powinni teraz niezwłocznie skorzystać ze swoich uprawnień, a nie szukać sprawiedliwości w Internecie.

Tak się składa, że już na drugi dzień po tym zdarzeniu podzieliłem się swoimi wątpliwościami zarówno z burmistrzem, jak i przewodniczącym rady. To co usłyszałem w odpowiedzi niech pozostanie tajemnicą, ale uznałem że szkoda drążyć temat na tym poziomie. W większości gmin i powiatów postąpiono podobnie jak w Kwidzynie przy głosowaniach na przewodniczących rad, a ja Sidor jestem jednak za mały na naprawianie tak skonstruowanego mechanizmu. Poza tym są bardziej zainteresowani ode mnie. Chętnie będę im kibicował.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Wtorek 21 grudnia 2010 | 000 1990
MAM KWIDZYNIACY PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2020 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem