Poniedziałek 21 sierpnia 2017 | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii
06:34 20:59

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

SPR STAL MIELEC - MMTS KWIDZYN 22:28 (12:12)

W piątkowy wieczór kolejny sezon w PGNiG Superlidze rozpoczęli piłkarze ręczni MMTS-u. Nasi pupile na parkiecie przeciwnika pokonali Stal Mielec. Oficjalne źródła podają, że ten pojedynek oglądało 299 widzów. Było to pierwsze spotkanie nowej, bo zawodowej ligi. Obserwowaliśmy więc również inną oprawę i jednolitą wizualizację z wielkoformatowymi grafikami.

Pomimo, że pierwsza połowa zakończyła się remisem to bez wątpienia dominującą stroną byli kwidzyniacy. W 13 minucie meczu goście prowadzili już trzema golami (wtedy to pierwsze trafienie sezonu zaliczył Mateusz Seroka a dwie bramki z rzędu zdobył Marek Szpera). Gospodarze stosunkowo szybko się otrząsnęli z przewagi i doprowadzili do stanu 7:6 a w 25 minucie wygrywali nawet 11:9. Jeszcze w 26 minucie było 12:10. Mieliśmy wtedy spore obawy o losy pojedynku, bo w naszych głowach tkwiła pamięć z niefortunnego starcia sprzed roku. Na szczęście ostatnie fragmenty pierwszej odsłony to indolencja strzelecka stalowców i bardzo konsekwentna gra MMTS-u, która doprowadziła przed syreną do remisu (12:12).

Po przerwie kwidzyniacy zawiesili wyżej poprzeczkę i mielczanie mieli jeszcze większe kłopoty z wykańczaniem swoich akcji ofensywnych. Pierwsze sześć minut po przerwie przegrywali 6:2 i taki stan rzeczy wpłynął na całkowicie spokojne rozgrywanie piłki przez gości. Kwidzyniacy już nie pozwolili na żadne odrobienie strat. W 41 minucie po serii trzech trafień zrobiło się na tablicy wyników 16:21, a za chwilę 18:24. Co prawda w 50 minucie przewaga stopniała do czterech bramek (21:25), lecz z końcowym gwizdkiem wróciła do właściwych proporcji 22:28. Zatem przewidywania bukmacherów sprawdziły się całkowicie, bo przed meczem na zwycięstwo MMTS-u wyznaczono kurs 1,40 zł. MVP meczu został wybrany Adrian Nogowski.

SPR Stal: Lipka, Barnaś, Łukawski - Wilk 3, Krępa 5, Janyst 1, Wypych 1, Kłoda, Kubisztal, Kyrylenko, Dementev 1, Basiak 2, Kawka 5, Krygowski, Chodara 4, Krupa.

Kary: 8 min. (Wilk, Janyst, Kłoda, Kubisztal). Karne: 1/4.

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Genda 3, Nawrocki, Krieger 1, Peret 3, Szpera 3, Klinger, Szczepański, Rosiak, Nogowski 7, Seroka 9, Potoczny, Janikowski, Pilitowski 2.

Kary: 12 min. (Genda, Krieger, Szpera, Rosiak x2, Nigowski). Karne: 7/9.

Platforma nc+ nabyła wyłączne prawa do transmisji polskiej ligi piłki ręcznej mężczyzn - PGNiG Superligi. Umowa obejmuje trzy sezony. Mecze będą transmitowane na antenach CANAL+ SPORT oraz nSport+.

Planowane są relacje z minimum 68 meczów w sezonie, w tym wszystkich konfrontacji w fazie play-off. Po zakończeniu każdej kolejki kibice zobaczą najważniejsze fragmenty wszystkich spotkań w Magazynie PGNiG Superligi. Nowością będzie transmisja Weekendu Gwiazd PGNiG Superligi. Mecze transmitowane na żywo w CANAL+ SPORT i nSport+ będą również dostępne w serwisach nc+ GO oraz CANAL+ SPORT Online.

Autor: oprac. eska | Sobota 10 września 2016 | 000 3192