Środa 15 lipca 2020 | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Kultura > Promocja

BOGU NIECH BĘDĄ DŹWIĘKI!

Co raz bardziej popularne stało się głoszenie Ewangelii poprzez nośnik jakim jest muzyka. Dźwięki, aranżacja - to opakowanie dla niezmiennej treści orędzia ewangelicznego. Czasami łagodniejsze, czasami mocniejsze, czasami czułe a nieraz inne dotknięcie serca potrafi do nas przemówić.

 

Zespół Trishagion z Kwidzyna. Nazwa oznacza pieśń pochwalną na cześć Trójcy Świętej w liturgii Wschodniej. Jest młodzieżowym zespołem działającym przy parafii Świętej Trójcy od kilku lat. Msze Święte dla młodzieży o 16.00 oraz okazjonalne koncerty pozwoliły wzmocnić umiejętności i motywacje do głoszenia Ewangelii przez śpiew. W wakacje 2015 roku powstał debiutancki album pt. „A pokój na Ziemi”. Jest to płyta zawierająca dziesięć kolęd i kolędałek (jak lubimy nazywać) w różnych stylach. Od konwencji klasycznych do bardzo nowoczesnych brzmień. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Flash-mob „Tryumfy Acha” ze strony telewizji internetowej www.kwidzyn.tv - promuje pierwszy album płytowy zespołu Trishagion, działającego przy parafii Trójcy Świętej w Kwidzynie, gdzie można zdobyć śpiewnik z płytą.

Różnorodność jaką znaleźć można na krążku nie jest przypadkowa. Chrystus rodzi się dla różnych kultur. Ta swoista inkulturacja muzyczna ma dotrzeć do różnych środowisk. Czasami nowe opakowanie utworu sprawia, że słuchamy tekstu... nie tylko pierwszej czy drugiej zwrotki, ale głębi teologii całości kompozycji. Płyta nadaje się świetnie do jazdy samochodem... jest dość żwawa!

Nie przypadkowy jest tez tytuł „A pokój na Ziemi” - planety często nękanej niepokojami, które rodzą się w sercu człowieka. A przecież jak powiedział św. Augustyn - niespokojne jest serce człowieka dopóki nie spocznie w Bogu. Refren pastorałki „Przybieżeli do Betlejem pasterze” - powtarzamy na końcu mocno - A POKÓJ NA ZIEMI - aż trzy razy! Ten pokój przyniósł nam Chrystus. A św. Franciszek z Asyżu głosił go pozdrowieniem pokój i dobro.  

 

Na krążku znajdują się takie kolędy i kolędałki jak:

- w aranżacjach rockowych - „W żłobie leży”, „Przybieżeli do Betlejem”,

- w stylizacji ska i latino - „Wśród nocnej”, „Mędrcy świata”,

- eksperymentalny rock oraz funk-rock-rap - „Anioł Pasterzom”, „Tryumfy Acha Rap”,

- w tonacji folkowej - „Wesołą nowinę”, „Z narodzenia Pana”,

- tradycyjnych stylizacjach - „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”.

 

Teledysk: www.youtube.com/watch?v=xz2B4ZPtzXU

Oceń artykuł
Autor: sam | Piątek 25 grudnia 2015 | 000 2587
MAM KWIDZYNIACY PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2020 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem