Piątek 15 grudnia 2017 | Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
08:55 16:23

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

CENTRUM PELPLIN – RODŁO ZIELIŃSCY KWIDZYN 0:5 (0:0)

Już po przegranej rywalizacji w Pucharze Polski było widać, że piłkarze Rodła (jako beniaminek IV ligi) mogą nadawać ton rozpoczynającym się rozgrywkom ligowym. Sygnały te w zupełności się potwierdziły, bo oto po dwóch kolejkach mamy lidera tabeli z Kwidzyna. W niedzielnym meczu ligowym kwidzyniacy strzelili przeciwnikowi aż pięć bramek (wszystkie w jednej połowie).

W swoim drugim meczu ligowym podopieczni Grzegorza Obiały wysoko wygrali z Centrum Pelplin i to na jego terenie. Bramki dla gości zdobyli: 2 x Adam Reise, Nikodem Szalkowski, Mateusz Gretkowski, Jakub Szarpak.

W swoim drugim meczu ligowym podopieczni Grzegorza Obiały wysoko wygrali z Centrum Pelplin i to na jego terenie. Bramki dla gości zdobyli: 2 x Adam Reise (80, 90 min.), Nikodem Szalkowski (51 min.), Mateusz Gretkowski (62 min), Jakub Dreszler (70 min).

Początek spotkania to inicjatywa po stronie przyjezdnych. Z kolei w zespole gospodarzy już na samym początku jeden z ich zawodników musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Pierwszą ciekawą akcję kwidzyniacy przeprowadzili w siódmej minucie, ale Adam Reise nie zdołał oddać strzału, ponieważ w ostatniej chwili uprzedził go jeden z rywali.
Pięć minut potem niecelnie uderzał piłkę Nikodem Szalkowski. Kilka chwil później mogło, a wręcz powinno być 1:0 dla gospodarzy, lecz fenomenalną interwencją popisał się Wiśniewski. Dwie minuty po tej sytuacji powstało ogromne zamieszanie w polu karnym Centrum, po którym piłka mogła przekroczyć linię bramkową, lecz sędzia liniowy tego nie potwierdził.
Z czasem gra przeniosła się w okolice środka pola, ale nadal przewaga optyczna w posiadaniu piłki nieznacznie była po stronie Rodła. W ostatnim kwadransie kwidzyniacy wyprowadzili trzy groźne akcje, lecz po żadnej z nich nie udało się zdobyć gola. Najpierw strzał Mateusza Górki z dwudziestego metra został obroniony, następnie spudłował z bliska Jakub Dreszler, a nieco później centymetrów zabrakło Szalkowskiemu, aby umieścić piłkę w siatce. Zatem do przerwy utrzymal się wynik 0:0.

Na drugą połowę z powodu problemów ze stawem skokowym nie wyszedł Górka, w jego miejsce zameldował się na murawie Simson. Z pierwszych informacji wynika, że nasz napastnik będzie musiał pauzować przez co najmniej następne spotkanie. Pierwszą dobrą sytuację w drugiej odsłonie meczu stworzyli miejscowi, ale znów kapitalnie w bramce spisał się Wiśniewski, który wybił piłkę na rzut rożny. Gospodarze źle go wykonali, futbolówkę szybko przejęli kwidzyniacy i wyszli z zabójczą kontrą. Rozpędzony Szarpak podał piłkę do Szalkowskiego, a ten uporał się z dwoma obrońcami i pokonał bramkarza strzałem oddanym w długi róg.
Dalsze losy meczu to już pełna dominacja Rodła. W 58-ej minucie Adam Reise zagrał na wolne pole do Mateusza Gretkowskiego, a ten będąc sam przed bramkarzem uderzył wprost w niego. Jednak to co się odwlecze to nie uciecze. W 62-ej minucie po ładnej akcji na lewym skrzydle Simsona futbolówka została zagrana wzdłuż pola karnego i nie wiedzieć czemu obrońca oraz bramkarz miejscowych przepuścili ją, a zamykający akcję na dalszym słupku Gretkowski nie miał większych problemów z wbiciem piłki do pustej bramki.
Osiem minut później było już 3:0 dla gości. Dreszler zdecydował się na strzał z rzutu wolnego (z około 30 metrów), a piłka kozłując tuż przed bramkarzem całkowicie go zmyliła. W 80-ej minucie wynik podwyższył Reise i to po ładnej zespołowej akcji Rodła. Na jej koniec dostał dobre podanie od Gretkowskiego, mocno uderzył, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Już w doliczonym czasie gry ten sam piłkarz „dobił” Centrum - zdobywając bramkę numer „pięć” w tym pojedynku, wykorzystując dobre dośrodkowanie od Roberta Felskiego. Rodło zasłużenie rozgromiło ekipę z Pelplina.

Centrum Pelplin - Rodło Zielińscy Kwidzyn 0:5 (0:0)

Rodło Zielińscy Kwidzyn: Wiśniewski – Pokwicki (56' Myścich), Szarpak, Kalinowski (82' Baprawski), Jędrzejewski, Obiała, Dreszler, Górka (46' Simson), Szalkowski (65' Felski), Reise, Gretkowski.

Centrum Pelplin: Kuć – Polański, Seroka (42' Mroziński), Gońda, Jurczyk, Karwat (84' Dawidowski), R. Zieliński, D. Zieliński, Wróblewski, Szyszkowski, Wszołek (2' Baranowski).

Autor: Jarosław Kowalski | Poniedziałek 17 sierpnia 2015 | 000 5663