Piątek 15 stycznia 2021 | Imieniny: Domosława, Makarego, D±brówki

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Sport > Amatorski

BIEG „PAPIERNIKA” - NAGRODY NIE TYLKO DLA ZWYCIĘZCÓW

Już za trzy tygodnie Kwidzyn pochłonie sportowa gorączka, w wielu tego wyrażenia znaczeniach. Na starcie z pewnością stanie rekordowa ilość biegaczy (w 2014 roku było to ponad 2 250 osób); temperatura również powinna być bardzo wysoka – jeśli nie na termometrach, to zapewne odczuwalna będzie gorączka pozytywnych emocji i ogrom endorfin; dobre emocje ogarną zawodników - również po biegu, kiedy organizator wręczy zwycięzcom wysokie nagrody finansowe oraz rzeczowe – ale na atrakcyjne nagrody mogą liczyć nie tylko zwycięzcy. To już tradycja w „Papierniku”, że po oficjalnej dekoracji odbywa się losowanie nagród wśród biegaczy, którzy dotrą do mety.


Na zawodników czekać będzie ogromna pula atrakcyjnych gadżetów, akcesoriów i odzieży sportowej oraz outdorowej, a najcenniejsze z nich rozlosowane będą już na scenie głównej podczas uroczystej dekoracji – wśród nich m.in. tablety, weekendy Spa dla dwojga, ekspres do kawy, aparaty fotograficzne, pulsometry i inne. Szczęście może uśmiechnąć się do każdego, kto wrzuci swój kupon do urny, z której losowane będą szczęśliwe numery. W poprzednich latach zawodnicy dosłownie piknikowali pod sceną, czekając na oficjalne wyniki biegu i na późniejsze losowanie. International Paper – Kwidzyn, organizator imprezy zapewnia, że i w tym roku niespodzianek nie zabraknie, a cały dzień 23 maja będzie ogromnym świętem papierników dla wszystkich, którzy przybędą na stadion. Ceremonia wręczenia nagród rozpocznie się o godzinie 13:45 (w dniu zawodów).
Przypominamy, że zapisy internetowe na stronie WWW.biegpapiernika.pldo biegu na 10 km będą trwały do 10 maja, a po tym terminie będzie się można zapisać już tylko w biurze zawodów otwartym od godz. 15.00 do 22.00 - dnia 22.05. oraz od godziny 7.00 do godziny 10.15 - w sobotę 23.05. Mieszkańców Kwidzyna i okolic prosi się o odbiór pakietów startowych już w piątek 22.05, ze względu na spodziewaną rekordową liczbę biegaczy, z których większość przyjedzie do biura zawodów dopiero w sobotę rano.
Poniżej prezentujemy nagrody finansowe dla najlepszych zawodników:
a) I miejsce – 1 500 zł
b) II miejsce – 1 200 zł
c) III miejsce – 900 zł
d) IV miejsce – 700 zł
e) V miejsce – 600 zł
f) VI miejsce – 500 zł

Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn (miejsca I – VI) otrzymują również puchary, a każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma okolicznościowy medal VI Kwidzyńskiego Biegu Papiernika, przygotowany specjalnie na tę okazję. Organizator w dniu zawodów gwarantuje 2800 medali. Jak zapewnia, zawodnikom którzy na mecie nie otrzymają medalu, zostaną one dostarczone w terminie 60 dni od dnia zakończenia zawodów.
Nowością w tegorocznej edycji jest organizowany pierwszy raz Dziecięcy Bieg Papiernika, w którym wszyscy są zwycięzcami. Każdy mały zawodnik również otrzyma na mecie piękny medal – wystarczy przyjść na stadion o godz. 9:45, aby wystartować w Dziecięcym Biegu Papiernika punktualnie o godz. 10:00. Najmłodsi zawodnicy (do 5 lat) będą mieli do pokonania dystans 100 m i mogą to zrobić sami lub z opiekunem, w formie biegu rodzinnego.

Oceń artykuł
Autor: sam | Czwartek 30 kwietnia 2015 | 000 2588
MAM PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem