Czwartek 20 września 2018 | Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
7ms
07:27 19:48

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

RODŁO ZIELIŃSCY KWIDZYN - PIASKI WĄGLIKOWICE 4:0 (1:0)

W 19 kolejce ligi okręgowej kwidzyniacy podejmowali ekipę z Wąglikowic. Biorąc pod uwagę miejsce w tabeli - zdecydowanym faworytem było Rodło. Co ciekawe obie drużyny w poprzednim tygodniu wygrały swoje mecze w stosunku 8:1.

Początek spotkania był bardzo spokojny, z lekką przewagą gospodarzy, aczkolwiek sytuacji podbramkowych brakowało. Pierwszy celny strzał oddał w 13 minucie Jakub Szarpak. Po dłuższym okresie gry w środkowej strefie boiska mocniej postanowili zaatakować goście i omal nie przyniosło im to efektu. W 24 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się jeden z piłkarzy Piasków, ale przegrał pojedynek z Mateuszem Wiśniewskim, a przed dobitką do pustej bramki uchronił gospodarzy Szarpak. To pobudziło miejscowych zawodników do efektywniejszego działania, bowiem już minutę później przedarł się w pole karne Mateusz Gretkowski, ale trafił tylko w słupek. Ofensywne poczynania kwidzyniaków w końcu przyniosły efekt w 38 minucie. Wtedy bowiem po strzale Obiały piłka trafiła w rękę jednego z graczy Piasków i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Zrzut karny wykorzystał Mateusz Górka i dzięki temu Rodło wyszło na prowadzenie 1:0, które utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Druga odsłona rozpoczęła się idealnie dla kwidzyńskiej drużyny. W pierwszej akcji po przerwie udało się wywalczyć rzut wolny blisko pola karnego rywali. Strzał z wolnego trafił w słupek, po odbiciu się piłka trafiła pod nogi Pawła Juchniewicza, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej siatce. Kilka minut później Rodło mogło strzelić kolejnego gola, tyle że... do swojej bramki. Nieczysta interwencja Szpakowskiego spowodowała, że piłka leciała tuż pod porzeczkę i tylko refleksowi Wiśniewskiego gospodarze zawdzięczali nadal czyste konto. W 58 minucie piłkarze Rodła świetnie rozegrali piłkę w środku pola, po czym na czystej pozycji znalazł się Adam Reise. Napastnik z Kwidzyna został sfaulowany w polu karnym przez golkipera gości i tym samym Rodło zyskało kolejną jedenastkę. Ponownie skutecznym egzekutorem okazał się Górka, choć tym razem miał nieco więcej szczęścia - piłka wpadła do bramki po rękach golkipera. Miejscowi nie zwalniali tempa i już kilka minut później Reise mógł się cieszyć ze zdobycia gola, po tym jak celnie trafił do siatki z bliskiej odległości. Do końca spotkanie przebiegało pod kontrolą kwidzyniaków, którzy nie pozwolili już na zbyt wiele rywalowi i pewnie dowieźli do końca wynik 4:0. Mógł jeszcze go podwyższyć w ostatniej minucie Reise, ale w sytuacji sam na sam wykonał nieudany lob.
Dzięki tej wygranej i wpadkach głównych przeciwników w walce o awans - Rodło powiększyło przewagę nad drugim Gryfem Tczew do trzech punktów i co ważne już do jedenastu nad trzecią Pomezanią i czwartą Radunią!

Rodło Zielińscy Kwidzyn - Piaski Wąglikowice 4:0 (1:0)
Bramki dla Rodła: Górka 40-k., 59-k., Juchniewicz 47, Reise 65.

Rodło: Wiśniewski – Jędrzejewski (30' Felski), Szpakowski, Dreszler, Szarpak, Obiała, Juchniewicz, Temitayo, Górka, Reise, Gretkowski (57' Szalkowski).
Piaski: Kowalski – Edel (67' Kloc), Hetmański (60' Trzebiatowski), Hinca, Kosznik, Machut, Ossowski, Polowski, G. Rekowski, R. Rekowski, Zieliński.
Autor: Jarosław Kowalski | Środa 15 kwietnia 2015 | 000 3141