Wtorek 10 grudnia 2019 | Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

Sport > Szkolny

KOSZYKARSKI WEEKEND

Sobota, 13 grudnia była dla najmłodszych koszykarzy Basketu Kwidzyn bardzo szczęśliwa. Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2, pod opieką Tomasza Wilczewskiego, podczas wyjazdowego meczu pokonali swoich rywali - drużynę Młode Lwy Gdańsk aż 112:17, w lidze województwa pomorskiego w kategorii „żaki”. Rekordowy wynik nasi zawodnicy uzyskali dzięki skutecznej grze w obronie i szybkim atakam na kosz gospodarzy. Na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy, którzy ciężką pracą i zaangażowaniem powoli kształtują swoje umiejętności koszykarskie.

Skład Basketu Kwidzyn rocznik 2003: Nikodem Archacki, Dawid Budziłek, Cezary Ciepły, Miłosz Cieśliński, Aleksander Grochowski, Nikodem Jankowski, Bartłomiej Koper, Michał Lewandowski, Łukasz Mroczek, Błażej Sulej, Filip Tomaszewski, Wiktor Wiertel, Krystian Zaborowski, Bartosz Śpieć.
Kolejny mecz nasi zawodnicy rozegrają z drużyną Meduza Gdańsk (w środę 17 grudnia, o godz. 17.30) w sali przy ulicy 11-Listopada. Ale o tym napiszemy w styczniowym numerze „Pulsu Kwidzyna”.

W niedzielę 14 grudnia kadeci rocznika 99 rozegrali ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. Koszykarze na swym boisku gościli bardzo dobrą drużynę UKS „Jedynka” Pelplin.

- Przebieg meczu budził prawdziwe emocje. Przez cały okres gry żadna drużyna nie uzyskała przewagi większej niż 6 punktów – mówi trener Tomasz Wilczewski. - Mieliśmy bardzo trudne zadanie, ponieważ zawodnicy z Pelplina bronili cały mecz obroną strefową, która skutecznie neutralizowała indywidualny potencjał moich graczy.
Po I kwarcie na tablicy widniał wynik 24:21, w połowie meczu 42:37, a po trzech kwartach 53:57. Szczęśliwie jednak w czwartej kwarcie zawodnicy Basketu pozbierali się i zagrali skutecznie, ostatecznie zwyciężając 77:70.
- Zawodników zgubiła zbyt duża pewność siebie, zadania meczowe nie zostały zrealizowane w prawidłowy sposób. Wierzę, jednak, że chłopcy są na dobrej drodze swojego rozwoju, a każdy tak trudny mecz, wykształci w nich zdolności, które w przyszłości pozwolą osiągnąć samorealizację na każdej płaszczyźnie życia – podsumowuje trener kwidzyniaków.

Drużyna z Kwidzyna zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie z bilansem 7zwycięstw i bez porażki. Następny mecz zespół rozegra w Starogardzie Gdańskim 21 grudnia.
Skład: Cichorek, Krupa, Stryjewski 11, Pliszczyński 10, Białkowski, Kalczuk 1, Obód, Itrich 16, Oleksy 2, Dudkiewicz, Burczyk 25, Lasota 12.

Autor: eska | Wtorek 16 grudnia 2014 | 000 2988