Wtorek 10 grudnia 2019 | Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

Sport > Szkolny

AWANS JUNIORÓW PATRYKA ROMBLA

Drużyna juniorów starszych dowodzona przez Patryka Rombla wywalczyła awans do 1/8 finału mistrzostw Polski.

W decydującym o awansie spotkaniu młodzi szczypiorniści zmierzyli się w hali przy ulicy Żeromskiego z drugą drużyną Wybrzeża Gdańsk. Do tego, aby zameldować się w 1/8 finału wystarczyła nawet porażka, lecz nie więcej niż pięcioma bramkami. Kwidzyniacy nie zamierzali zrealizować tego planu minimum. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla MTS-u. Już po kilku minutach było 7:3 dla gospodarzy. Potem nastał krótki przestój w grze naszych juniorów i zrobiło się 7:7. Młodzi kwidzyniacy z czasem poukładali swoją grę i na przerwę zeszli z prowadzeniem 17:15.
W drugiej połowie raz jeden zespół, raz drugi - zdobywał po kilka bramek z rzędu, ale to cały czas na prowadzeniu utrzymywał się MTS. Ostatecznie na koniec meczu było 32:28 i stało się jasne, że nasi juniorzy starsi zagrają w przyszłym roku w 1/8 finału mistrzostw Polski. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobył Kamil Nawrocki - aż 13.

Tak trener Patryk Rombel podsumował tegoroczne zmagania i ten mecz:
- Tak jak ten sezon ma dwie rundy, tak my pokazaliśmy dwa różne oblicza. W pierwszej rundzie grało nam się bardzo łatwo i przyjemnie z gdańskimi drużynami. Natomiast teraz (i ten mecz jest tego przykładem) zwycięstwo rodziło się w bólach. Niemniej jednak cieszymy się z tego czterobramkowego zwycięstwa, które dało nam pierwsze miejsce w lidze i awans do 1/8 finału. Teraz będziemy pracować nad samą grą.