Poniedziałek 23 października 2017 | Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii
08:28 18:29

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

POMEZANIA MALBORK - RODŁO KWIDZYN 2:1 (1:1)

W ramach dziewiątej kolejki ligi okręgowej doszło w Malborku do lokalnych derbów z Pomezanią. Nie od dziś wiadomo, że mecze między tymi zespołami zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kibiców.

Początek spotkania był bardzo spokojny, gra toczyła się w środku pola. Pierwsza ciekawsza akcja miała miejsce po kwadransie gry, kiedy to strzał Jakuba Szarpaka zdołał obronić golkiper gospodarzy. Kilka minut później miejscowi mogli się cieszyć z prowadzenia, bowiem celnym trafieniem popisał się Mateusz Pauksys. Długo jednak gospodarze się nie cieszyli. Bardzo aktywny w naszej drużynie Szarpak już w 27 minucie doprowadził do wyrównania. Przyjezdni chcieli pójść za ciosem, swoją okazję niedługo po tym miał Dawid Torłop, jednak zabrakło mu precyzji. Tuż przed przerwą miejscowi wywalczyli kilka rzutów rożnych i było groźnie pod bramką Rodła, ale ostatecznie kwidzyniacy wybronili się i po 45 minutach mieliśmy remis 1:1.

Druga połowa nie zaczęła się zbyt dobrze dla gości. W 52 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Przemysław Pokwicki i kwidzyniacy praktycznie całą drugą odsłonę musieli radzić sobie w dziesiątkę. Miejscowi wyczuli swoją szansę i od razu przystąpili do ataku. Już dwie minuty po zejściu z boiska obrońcy Rodła malborczanie stworzyli dobrą sytuację do strzelenia bramki, lecz na przeszkodzie stanął świetnie interweniujący Mateusz Wiśniewski. Kilka kolejnych minut to ogromny napór Pomezanii i wtedy bardzo dużo pracy mieli kwidzyńscy obrońcy. Później ten napór osłabł, gra nawet się nieco wyrównała i wydawało się, że uda się podopiecznym Grzegorza Obiały wywieźć cenny punkt. Niestety, tak się nie stało. Na dwie minuty przed regulaminowym czasem gry gola dla gospodarzy zdobył Karol Szostek i jak się okazało była to zwycięska bramka, bowiem gościom zabrakło już i czasu i sił na wyrównanie. Derby padły łupem Pomezanii.

Pomezania Malbork - Rodło Kwidzyn 2:1 (1:1)
Paukszys 22, Szostek 88 - Szarpak 27

Pomezania:  Skopiak – Owsianik, Jeleń, Cicherski, Wilk, Rychlik (68' Wojtysiak), Paukszys, Gdela, Dryjas, Konwa (61' Szostek), Sobieraj (80' Galeniewski A.).

Rodło: Wiśniewski – Kalinowski, Jędrzejewski (89' Myścich), Pokwicki, Szarpak, Juchniewicz, Obiała, Temitayo, Torłop, Górka, Szalkowski (71' Gretkowski).

Autor: Jarosław Kowalski | Wtorek 7 października 2014 | 000 6388