Środa 21 sierpnia 2019 | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

LEKCJA OD OLIMPII

We wtorek (1 lipca) na stadionie w Kwidzynie doszło do sparingowego spotkania pomiędzy miejscowym Rodłem a pierwszoligową Olimpią Grudziądz.

Oba zespoły nie grały w swoim optymalnym składzie. W kadrze kwidzyńskiego zespołu zabrakło m.in. Jakuba Zabłockiego, Jacka Kalinowskiego oraz Dawida Torłopa. W bramce Rodła wystąpił testowany Daniel Osiecki, a w polu grali nowi zawodnicy - Nikodem Szalkowski i Adrian Wilma. U przyjezdnych również wystąpiło kilku testowanych piłkarzy, a po przerwie doszło do sporej ilości zmian w obu ekipach.

Mecz od początku praktycznie przebiegał pod dyktando Olimpii, która już w ósmej minucie po strzale głową jednego z testowanych graczy objęła prowadzenie. Przez długi czas obraz gry nie ulegał zmianie, goście niemal cały czas byli przy piłce i konstruowali coraz to groźniejsze okazje pod bramką Rodła. Niespodziewanie jedna z nielicznych akcji gospodarzy zakończyła się zagraniem ręką w polu karnym defensora Olimpii. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Przemysław Maluchnik. Kwidzyniacy długo się remisem nie nacieszyli, bo jeszcze przed przerwą (po zamieszaniu w szesnastce miejscowych) padła druga bramka dla gości.

Po przerwie dominacja piłkarzy z Grudziądza była jeszcze większa, co owocowało kolejnymi trafieniami dla tej drużyny. W 63 minucie rzut karny na gola zamienił Oskar Trzepocz, a pięć minut później skutecznym uderzeniem popisał się Łukasz Suchocki. Pomiędzy tymi bramkami okazję do zdobycia gola miał Mateusz Szaflik, ale zmarnował sytuację sam na sam po dobrze rozegranej kontrze. W 76 minucie Mateusz Górka strzelił kolejnego gola dla Olimpii. Po tej sytuacji przyjezdni nieco rozluźnili szyki i pozwolili wyprowadzić kilka groźnych kontr rywalom, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Bramki: Maluchnik 38’- k. – testowany 8’, testowany 38’, Trzepocz 63 - k., Suchocki 68’, Górka 76’

Rodło: Osiecki – Szarpak, Szpakowski, Jędrzejewski (46' Szaflik), Maluchnik (83 Sontowski), Baprawski (54' Gretkowski), Juchniewicz (75' Myścich, 88' Kida), Dąbrowski, Szalkowski, Wilma, Myścich (65' Gwóźdź)