Niedziela 24 września 2017 | Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
07:34 19:37

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

MMTS KWIDZYN - KPR LEGIONOWO 32:18 (17:9)

Piłkarze ręczni MMTS-u Kwidzyn udanie rozpoczęli rywalizację ligową w 2014 roku. Kwidzyniacy bez zbędnego wysiłku pokonali u siebie KPR Legionowo 32:18. Wynik ten nie jest zbytnim zaskoczeniem, ale po porażce w Legionowie w pierwszej rundzie dał kibicom sporą dawkę satysfakcji.

Od samego początku spotkania gospodarze dyktowali warunki gry i powiększali systematycznie przewagę nad przeciwnikiem. Po 8 minutach MMTS prowadził 5:0, a w 15 minucie było już 12:3. Po takim okresie dominacji przyszedł czas na małą stagnację w poczynaniach miejscowych, którą próbowali wykorzystać goście. Jednak ich starania były też ograniczone, bo rozluźnienie w szeregach kwidzyniaków nie mogło przecież trwać wiecznie. Zespół z Legionowa zminimalizował stratę do 6 bramek (15:9), lecz dalsza skuteczna gra w obronie MMTS-u i umiejętnie przeprowadzane przez nich akcje ofensywne - doprowadziły do odtworzenia przewagi o wcześniejszych rozmiarach (17:9).

Po przerwie ponownie gospodarze grali efektywniej. Jednak znów przy przewadze 10 trafień (19:9) nieco spuścili z tonu i ułatwili gościom zdobycie kilku bramek. Było to jednak nic przy następnych siedmiu, seryjnych trafieniach gospodarzy (27:11). W tej nierównej rywalizacji było wiadomo, że zwycięzca będzie mógł szczycić się absolutnym zdeklasowaniem przeciwnika. „Porachunki” zatem zostały załatwione i pojawiła się w sercach kwidzyńskich kibiców nadzieja na lepsze występy zespołu w drugiej rundzie rozgrywek.

MMTS Kwidzyn - KPR Legionowo 32:18 (17:9)

MMTS Kwidzyn: Kiepulski, Szczecina - Seroka 7, Klinger 4, Nogowski 4, Sadowski 4, Daszek 3, Łangowski 3, Rosiak 3, Genda 2, Jędrzejewski 1, Zadura 1, Szczepański.

KPR Legionowo: Rybicki, Szałkucki, Zapora - Titow 5, Prątnicki 4, Ciok 2, Dzieniszewski 2, Gawęcki 1, Kasprzak 1, Pomiankiewicz 1, Wolski 1, Wuszter 1. Bulej, Milewski.

Autor: oprac. eska | Niedziela 2 lutego 2014 | 000 4868