Sobota 25 stycznia 2020 | Imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Sport > Szkolny

NIKOLA OLSZEWSKA WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

Podczas zakończonych w ostatni weekend (19-21.07.) Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat - Nikola Olszewska została wicemistrzynią Polski na swoim koronnym dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Na tych samych zawodach Weronika Muzolf zajęła 8 miejsce na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.

- To już na szczęście koniec naszego długiego sezonu. Cieszę się z medalu Nikoli, bo udało zmobilizować zawodniczkę po nie do końca dobrych Mistrzostwach Europy Juniorów. Ostatni start był dla niej bardzo ważny, bo pomógł jej odbudować się psychicznie – powiedział zaraz po zawodach trener naszych zawodniczek, Artur Szachmytowski. - Praca z innymi trenerami na obozie kadrowym nie przyniosła oczekiwanych efektów, bo Nikola na Mistrzostwach Polski popłynęła dużo szybciej niż w Poznaniu podczas MEJ.

Jednak trener kwidzynianek przyznał, że to już temat zamknięty i ma nadzieję, że taka sytuacja już się nie powtórzy. Niezależnie od tego trzeba stwierdzić, że sezon był dla naszych zawodników bardzo udany. Pływacy z MTS-u mogą się poszczycić dwoma medalami Nikoli Olszewskiej (złoty i srebrny) podczas Mistrzostw Polski, brązowym medalem Darii Karaszkiewicz podczas Mistrzostw Polski, czwartym miejscem na tych samych zawodach Martiny Kędziory, udziałem Nikoli w Mistrzostwach Europy, 22 finałami Mistrzostw Polski, udanymi startami Filipa i Michała Czopów podczas Drużynowych Mistrzostw Polski. A to zaledwie część tegorocznych sukcesów.

- Mam nadzieję, że po krótkim, wakacyjnym wypoczynku już 19 sierpnia spotkamy się na obozie w Jastrowie i przystąpimy do treningów z nowymi siłami – zakończył Artur Szachmytowski.

 

Oceń artykuł
Autor: oprac. eska | Czwartek 25 lipca 2013 | 000 7886
PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY MAM
Prawa autorskie 2010 - 2020 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem