Poniedziałek 22 października 2018 | Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
6°C WIATR:
14ms
08:25 18:31

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > O tym warto wiedzieć

DALSZE INFORMACJE O UROCZYSTOŚCI OWTARCIA MOSTU

Jan Kozłowski, asystent burmistrza Kwidzyna – podaje więcej szczegółów.


- Część oficjalna otwarcia mostu przez Wisłę rozpocznie się w piątek (26 lipca) o godz. 17.00. Dokładnie na środku mostu orkiestra „Helikon” odegra hymn państwowy, po czym nastąpią krótkie przemówienia gości. Kolejnym elementem będzie przecięcie wstęgi i to w bardzo oryginalny sposób, bo przez wszystkich chętnych spośród zgromadzonych. Przygotowaliśmy 200 metrową wstęgę - więc na pewno wystarczy wszystkim na pamiątkę. Po przecięciu wstęgi ruszy parada złożona z grup rekonstrukcyjnych: ułanów, huzarów, muszkieterów z zamku w Gniewie. Pojawią się rowerzyści, motocykliści z Powiśla i Kociewia ze swoimi maszynami, a także zobaczymy stare samochody. Ta parada będzie prowadzona przez orkiestry dęte z obu stron Wisły. Mamy nadzieję, że do tej parady przyłączą się osoby zgromadzone na moście. Most będzie dostępny dla wszystkich zgromadzonych, ale pod warunkiem, że będą stać na ciągu pieszo-rowerowym (na szerokości 4 m). Most ma długość 800 m - więc na pewno wszyscy się zmieszczą. Parada po zejściu z mostu uda się w kierunku nabrzeża w Korzeniewie, gdzie będzie trwał już festyn. Na festynie odbędą się występy regionalnych zespołów muzycznych z obu stron Wisły. Zaplanowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży, będą również stoiska gastronomiczne, darmowa grochówka przygotowana przez koło gospodyń wiejskich w Tychnowach. Festyn zakończy się o 21:20, bo wtedy nastąpi pokaz sztucznych ogni. Po tym pokazie włączona zostanie iluminacja świetlna mostu. Tak zakończą się piątkowe imprezy, ale to nie wszystko. W kolejne dni będą imprezy towarzyszące, służące integracji społeczności lokalnej. Organizatorzy przygotowali w sumie pięć imprez. W Kwidzynie 27 lipca – festiwal teatrów ulicznych i w tym samym dniu na zamku gniewskim inne atrakcje. W niedzielę będziemy mieli u nas festyn sportowy, zorganizowany przez kwidzyńską siłownie, a po drugiej stronie Wisły - festiwal kultury i tradycji krzyżackiej. Przygotowaliśmy również dwudniową imprezę „Gra miast”. Zlokalizowane będą miejsca, w których trzeba będzie wykonać określone zadania (to 8 lokalizacji). Będzie można otrzymać pieczątkę, a po skompletowaniu wszystkich - zostanie wręczony upominek. Przewidziano dwie nagrody główne – nocleg na zamku w Gniewie oraz karnet do końca roku na kwidzyński basen.

Wyłączona zostanie z ruchu droga pomiędzy Korzeniewem a mostem w Lipiankach (od 15:00 do 19:00). Za to będą uruchomione specjalne linie autobusowe z Kwidzyna do Korzeniewa. Na odcinku wyłączonym z ruchu zachęcamy do spaceru, lecz będzie możliwość skorzystania z wahadłowo kursującego autobusu (przy założeniu, że ci którzy pojadą na most wrócą razem z paradą).

Należy zwrócić uwagę, że nie można chodzić po wale przez całą długość Wisły. Zachęcamy do spaceru i rowerowych przejażdżek. Most zostanie oddany do ruchu kołowego z piątku na sobotę (w nocy).

 

Oceń artykuł
Autor: sam | Sobota 20 lipca 2013 | 000 9230
PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY MAM
Prawa autorskie 2010 - 2018 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem