Poniedziałek 16 września 2019 | Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Festiwal Smaków

Sport > Szkolny

DARIA Z BRĄZOWYM MEDALEM A MARTINA NA 4 MIEJSCU

PŁYWACY NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Bardzo pracowicie ostatnie dni czerwca spędzili pływacy kwidzyńskiego MTS. 13 i 14-latkowie (podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego) swoje mistrzostwa Polski mieli w Gorzowie Wielkopolskim.

Jako pierwsi na starcie stanęli 13-letni zawodnicy. Nasz klub reprezentowało czterech pływaków, którzy rywalizowali z 300 zawodnikami, z 35 klubów. Najlepiej z tej czwórki zaprezentował się Michał Czop, który był 6 na 100 metrów stylem motylkowym oraz Filip Czop, który z kolei był 7 na 200 metrów stylem klasycznym. W zawodach startowała również Patrycja Nowicka i Wiktoria Szerszeń. Pływaczki nie zakwalifikowały się do finałów, ale zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Tydzień później, na tej samej pływalni, rywalizowali 14-latkowie. Tym razem na starcie stanęło 480 zawodników, ze 120 klubów z całej Polski, a wśród nich siedmiu zawodników MTS Kwidzyn. Nasi młodzi pływacy pokazali się z bardzo dobrej strony. Najlepiej spisała się Daria Karaszkiewicz, która zdobyła brązowy medal na 200 metrów stylem grzbietowym oraz Martina Kędziora, która na 100 metrach stylem klasycznym uplasowała się na czwartym miejscu. Ponadto Martina zajęła 6 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym i osiągnęła 9 miejsce na 200 metrach stylem klasycznym. Natomiast Daria była 8 na 200 metrów stylem zmiennym i 10 na 100 metrów stylem grzbietowym.

Dodatkowo kwidzyńska sztafeta (w składzie Daria Karaszkiewicz, Martina Kędziora, Julia Łaszcz i Ola Michalewska) zajęła 8 miejsce w 4x100 metrów stylem zmiennym. Poza wymienionymi zawodnikami nasz klub reprezentowali dodatkowo: Karolina Jaworska, Kuba Michalski i Hubert Kapica. Wymienieni pływacy znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe.

- To były bardzo pracowite dwa tygodnie, zarówno dla zawodników jak i dla mnie. Cieszę się z medalu Darii, bo choć długo czekała, to zasłużenie na niego zapracowała. Czwarte miejsce Martiny to również ogromny sukces, gdyż jest to zawodniczka odbiegająca jeszcze warunkami fizycznymi od swoich rywalek, ale wielu trenerów zachwycało się jej techniką pływania, wróżąc wspaniałą pływacką przyszłość. Nasze bliźniaki Michał i Filip pokazali, że za jakiś czas, jeśli tylko będą solidnie trenować, mogą namieszać w krajowej czołówce. Generalnie zawody można uznać za udane, a praca z tymi dzieciakami to czysta przyjemność - podsumował trener Artur Szachmytowski.

Autor: oprac. eska | Poniedziałek 15 lipca 2013 | 000 3103