Poniedziałek 22 października 2018 | Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
6°C WIATR:
14ms
08:25 18:31

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

Kultura > Promocja

JUSTYNA LIGUZ, HISTORYCZNIE, O POWIŚLU

Blog „Galeria historii Powiśla” (www.justynaliguz.blogspot.com), autorstwa historyk dr Justyny Liguz cieszy się sporym zainteresowaniem i to nie tylko mieszkańców Kwidzyna. Niedawno strona internetowa brała udział w konkursie Blog Roku 2012, w kategorii blogów literackich i kulturalnych.

Blog porusza tematykę naszego miasta, ale również całego Powiśla. Możemy w nim przeczytać głównie o historii Kwidzyna, pamiątkach i ludziach z nim związanych. To co na nim zamieszczone, napisane jest lekkim piórem pasjonatki, którą niewątpliwie jest Justyna Liguz. Choć blog funkcjonuje dopiero od listopada ubiegłego roku to już ma swoich stałych czytelników. Niedawno strona przekroczyła pięć tysięcy osób odwiedzających, co daje bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę jego mało popularną tematykę.

„To zainteresowanie blogiem wreszcie potwierdziło, że największą korzyścią jest nie tylko możliwość natychmiastowego publikowania tekstów, ale także to, że nie są one ograniczone pod względem geograficznym i czasowym. Galeria ma swoich czytelników w większości w naszym kraju, ale ku mojemu zaskoczeniu jest wiele „wejść” z Francji, Niemiec, Anglii. Bloga czytają też w Holandii, Rosji i Stanach Zjednoczonych. Jest to pewien rodzaj promocji miasta, a ja żyję nadzieją, że wszyscy ci, którzy zajrzeli tutaj pozostaną z nami jako wierni czytelnicy” – pisze na swojej stronie autorka.

Justyna Liguz wzięła udział w konkursie na Blog Roku 2012. W początkowych etapach blog znajdował się na wysokich pozycjach i sporo osób oddało na niego swoje głosy. Wprawdzie strona nie zakwalifikowała się do ścisłego finału, jednak dla autorki najważniejsza jest satysfakcja, że mogła zapoznać większą ilość ludzi z naszym miastem.

„Konkurs o tytuł Bloga Roku w zasadzie dla mnie już się skończył. Galeria Historii Powiśla nie znalazła uznania jurorów, ale mnie to nie zniechęca w żaden sposób. Pisać będę dalej” – obiecuje pani Justyna i dodaje – „ten konkurs ma dla mnie jeszcze inną wartość. Każdego dnia dziesiątki osób miało okazję poczytać o naszej małej ojczyźnie. Mam nadzieję, że wielu z nich pozostanie z nami na dłużej, stając się stałymi czytelnikami tekstów”.

Oceń artykuł
Autor: Karolina Piotrowska | Wtorek 26 lutego 2013 | 000 9302
PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY MAM
Prawa autorskie 2010 - 2018 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem