Sobota 29 lutego 2020 | Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Sport > Szkolny

SUKCESY MŁODYCH PŁYWACZEK

Doskonale zaprezentowały się zawodniczki sekcji pływania MTS Kwidzyn - Nikola Olszewska i Weronika Muzolf podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów, które na początku lipca miały miejsce na pływalni w Szczecinie.

 

Rywalizacja odbywała się na pływalni 50 metrowej i w związku z tym, aby dobrze się przygotować, nasze zawodniczki już od 18 czerwca przebywały na zgrupowaniu kadry województwa pomorskiego, które miało miejsce w Poznaniu.

- Podczas tych trzech tygodni Nikola i Weronika musiały „przestawić” się z pływalni 25 metrowej na dwa razy dłuższą. Jest to o tyle trudne, że okres ten to trochę za mało. Ciężko jest rywalizować z zawodnikami, którzy na co dzień trenują na obiektach 50 metrowych. Pomimo tego nasze zawodniczki pokazały prawdziwą klasę. Podczas mistrzostw, w których startowało 424 zawodników (ze 103 klubów z całej Polski), Nikola Olszewska zdobyła brązowy medal na 50 metrów stylem motylkowym, po drodze poprawiając dwa razy rekord okręgu pomorskiego, który wynosi teraz 29,65. Nikola zajęła jeszcze 7 miejsce na 800 metrów stylem dowolnym oraz pływała w ścisłym finale na 400 dowolnym. Bardzo dobrze zaprezentowała się również druga nasza zawodniczka. Weronika Muzolf zajęła 5 miejsce na bardzo trudnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Ponadto na 100 motylkowym i 400 zmiennym Weronika pływała w ścisłym finale Mistrzostw Polski – poinformował nas trener Artur Szachmytowski.

Jest to więc kolejny sukces młodych, kwidzyńskich pływaków. Nikola Olszewska wyrasta nam na niekwestionowaną gwiazdę tej dyscypliny sportu. Dobre warunki stworzone przez sztab szkoleniowy zaczynają przynosić coraz większe efekty.

- Cieszy mnie postawa moich zawodniczek podczas Mistrzostw Polski. Brązowy medal Nikoli to ukoronowanie jej ciężkiej pracy i potwierdzenie, że należy do ścisłej czołówki polskich pływaczek. Oczywiście pozostaje mały niedosyt, gdyż do złotego medalu zabrakło 0,28 sekundy, a do srebrnego 0,15 sekundy, ale cieszymy się z brązu. Start Weroniki na 200 motylkowym też dał sporo satysfakcji, bo widać systematyczny rozwój tej zawodniczki i myślę, że jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z jej występów. Ogólnie obecny sezon był bardzo udany dla moich podopiecznych. Nikola Olszewska zdobyła trzy medale Mistrzostw Polski (złoty i dwa brązowe), Daria Karaszkiewicz była trzecia w Drużynowych Mistrzostwach Polski, a Weronika Muzolf potwierdziła, że należy do ścisłej krajowej czołówki. Przed nami jeszcze start Pameli Rybickiej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się już za dwa tygodnie. Potem zasłużone wakacje, a po nich zaczynamy nowy sezon. Oby był równie udany jak obecny a może jeszcze lepszy – podsumował trener naszych zawodniczek.

 

Oceń artykuł
Autor: oprac. eska | Czwartek 12 lipca 2012 | 000 8473
MAM PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY
Prawa autorskie 2010 - 2020 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem